Urlop, weekend lub zwyczajne popołudnie w tygodniu pracy. Chciałbyś wybrać się na rower w konkretne miejsce, ale dojazd do niego jednośladem zajmie Ci bardzo dużo czasu? Najszybsze rozwiązanie to dojechanie tam samochodem. Pytane brzmi, jak zmieścić rower w bagażniku i czy w ogóle jest to dobrym pomysłem? Czy może istnieje lepsze a zwłaszcza bezpieczniejsze rozwiązanie niż przewożenie roweru w bagażniku samochodu?

Jak zmieścić rower w bagażniku i czy jest to dobry pomysł?

Zacznijmy od tego, że w przypadku większości modeli aut, aby w bagażniku zmieścić rower to konieczne będzie odkręcenie w nim kół. Możesz złożyć siedzenia, ale i tak zapewne będziesz musiał odkręcić koła. Jeśli posiadasz nowszy model roweru, to piasta będzie przytwierdzona do ramy za pomocą szybkozamykacz, który nie wymaga użycia klucza. Przy starszych modelach rowerów niestety konieczne będzie użycie klucza.

Konieczność zabezpieczenia siedzeń i bagażnika. Rower a szczególnie taki, który ma odkręcone koła posiada wiele ostrych zakończeń, które mogą uszkodzić wnętrze Twojego auta. Położony rower, zapewne będzie opierał się na przerzutkach co nie gwarantuje ich odpowiedniego działania. Samo włożenie roweru do bagażnika bokiem jest trudnym zadaniem, szczególnie gdy musimy uważać na karoserię auta.

Bezpieczeństwo to jednak najważniejsza sprawa. Nie ma możliwości, aby odpowiednio zabezpieczyć rower przed przesuwaniem się podczas jazdy. A co podczas nieszczęśliwego zdarzenia jakim jest wypadek drogowy? Telefon leżący luzem, podczas uderzenia w przeszkodę z prędkością 50 km/h zwiększa swoją masę do 5 kg. Butelka wody o pojemności 1,5 l zwiększa swoją masę do około 60 kg. Nie trzeba długo myśleć jakie spustoszenie w środku naszego pojazdu zrobi rower i dwie odkręcone podczas wypadku drogowego.

Przewożenie rowerów w bagażniku jest po prostu niebezpieczne.

Jak przewozić rowery samochodem?

Do legalnego, łatwego a co najważniejsze bezpiecznego przewożenia rowerów samochodem konieczny jest bagażnik rowerowy. Przemyślany zakup pozwoli Ci na proste i bezpieczne przewożenie rowerów.

Zacznij od wybrania producenta. Możesz postawić na znaną Polską markę bagażników AMOS. Jest to firma, która od 1957 r. istnieje na rynku a produkcją bagażników zajmują się już od 30 lat. Zakup bagażników AMOS jest możliwy u oficjalnego dystrybutora w sklepie internetowym AUTOBAGAŻNIK.PL.

Przy wyborze odpowiedniego bagażnika do samochodu nieoceniona jest pomoc ekspertów, którzy dopasują idealny bagażnik do naszych potrzeb.

W swojej ofercie posiadają takie produkty jak:

Amos bagażniki na hak. Który wybrać?

Dlaczego warto postawić na bagażnik na hak? Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie na Polskich drogach. Rozwiązanie to jest bardzo uniwersalne, ponieważ jedynym warunkiem jakie musi posiadać Twoje auto, to hak i wtyczka 7 lub 13 – pin. Bagażnik na hak w zależności od modelu może przewozić od 2 do 4 rowerów. Wygoda w użytkowaniu tego typu bagażnika jest nieoceniona, ponieważ rower musisz podnieść na wysokość swojego pasa. Łatwość w montażu i demontażu samego bagażnika jest również dużym jego plusem.

Szukaj bagażników na hak, które posiadają dodatkowe funkcje tak jak np. opcję odchylenia platformy. Jest to system, który pozwala na odchylenie konstrukcji i dostanie się do bagażnika bez konieczności zdejmowania z nich rowerów. Warto również znaleźć bagażnik na hak, który ma nie tylko system antykradzieżowy platformy, ale posiada zabezpieczenie przed kradzieżą samych rowerów. 

Taki bagażnik na hak znajdziesz tutaj.

Platforma rowerowa, aby była dopuszczona w ruchu drogowym musi posiadać wszystkie konieczne światła. Rowery przewożone na bagażniku zasłaniają tylne oświetlenie naszego pojazdu. Dlatego koniecznym jest to, aby platforma posiadała specjalną listwę świetlną. Tablica rejestracyjna, również jest zasłonięta przez bagażnik i rowery na nim. Przełożenie tablicy rejestracyjnej z tyłu do specjalnej ramki umieszczonej na bagażniku nie jest zgodne z prawem. Co trzeba zrobić? Należy wyrobić dodatkową 3 tablicę rejestracyjną.

Jak wyrobić trzecią tablicę rejestracyjną przeczytasz tutaj.

platforma rowerowa na hak Amos 4 rowery

Wyświetlanie 1–4 z 9 wyników

Jaki bagażnik na dach wybrać?

Kolejne bardzo popularne rozwiązanie. Rowery przewożone na bagażniku dachowym to już standard. Bagażnik na dach to niewielki koszt w porównaniu do dużych możliwości. Belki dachowe pozwalają na zamontowanie uchwytów rowerowych, boxów dachowych, uchwytów na narty. Dzięki belką można przewozić sprzęt budowlany i nie tylko. Rozwiązanie to jest idealne dla osób, które chcą zwiększyć możliwości transportowe swojego pojazdu.

Przy wyborze odpowiedniego bagażnika na dach konieczna jest znajomość mocowań w swoim samochodzie. Często słyszymy pytanie o auta bez relingów, czy jest możliwość zamocowania bagażnik na dach. Odpowiedź brzmi… Tak. 

Więcej o mocowaniu bagażnika na dach do auta bez relingów przeczytasz tutaj.

KONTAKT Z DORADZĄ TECHNICZNYM

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące doboru bagażnika do samochodu skontaktuj się z naszym profesjonalnym doradzcą