Bagażnik dachowy jest bardzo popularny, jeśli chodzi o bezpieczny transport naszych rowerów. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, ponieważ dzięki belką na dachu, możemy nie tylko przewozić rowery na uchwytach, ale także boxy dachowe, uchwyty na narty, sprzęt budowlany itp. Bagażniki dachowe najczęściej montuje się na relingach w które powinien być wyposażony samochód. Jednak nie każde auto posiada relingi. Co wtedy? Czytaj dalej.

Co to są relingi w samochodzie?

Relingi najczęściej występują w samochodach typu SUV lub kombi. Relingi to nic innego jak podłużne belki, które są zamocowane na specjalnych otworach na dachu samochodu. Te odstające profile służą nie tylko jako element praktyczny, wykorzystywane są przez projektantów jako element dekoracyjny samochodu.

Auto posiadające relingi po zamontowaniu belek poprzecznych otrzymuje możliwość zabrania dodatkowego ładunku. Czasami relingi wykorzystuje się do podłączenia do samochodu dodatkowego oświetlenia, montażu turystycznego namiotu samochodowego i transportu sprzętu sportowego.

Relingi rzadko spotykane są w mniejszych samochodach.

Dopasuj bagażnik do swojego auta kliknij tutaj.

AutoBagaznik.pl

Dlaczego dobrze jest mieć bagażnik dachowy?

Każdy z nas musi czasami przewieźć coś swoim samochodem. Problem zaczyna się wtedy, gdy tych rzeczy jest naprawdę dużo lub, gdy musimy pojechać w dalszą podróż i jazda mocno zapakowanym autem staje się nie tyle nie wygodna co niebezpieczna. Z pomocą przychodzą wtedy właśnie bagażniki dachowe.

Jesteś zapalonym rowerzystą i szukasz nowych tras? Bagażnik dachowy wraz z uchwytami rowerowymi pozwoli Ci zapakować rowery na dach samochodu i pojechać szukać nowych tras. Taki transport rowerów jest bardzo bezpieczny, ponieważ rowery będące na dachu samochodu nie zasłaniają w ogóle widoczności.

Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni bagażowej? Nie ma lepszego rozwiązania niż box dachowy. Dzięki niemu zabierzesz dużo więcej rzeczy w daleką podróż bez martwienia się o upychanie ich w bagażniku czy komfort podróżujących. Bo ile razy wiozłeś pasażerów, którzy ledwo mieścili się ze swoimi bagażami? Problem znika, kiedy posiadasz box dachowy.

Wyświetlanie 1–4 z 5 wyników

Jak zamontować bagażnik dachowy na auto bez relingów?

Przeczytałeś już wcześniej, że relingi najczęściej spotykane są w autach typu kombi i SUV. Czy to oznacza, że nie posiadając tego rodzaju samochodu musisz zaniechać marzeń o bagażniku dachowym? Oczywiście, że nie. Polski producent bagażników AMOS zdaje sobie doskonale sprawę, że na Polskich drogach jeżdżą różnego rodzaju auta i nie każdy posiada SUVa.

Dla osób, które posiadają auta bez relingów dystrybutor marki AMOS sklep internetowy Autobagażnik.pl posiada specjalną wyszukiwarkę bagażników dachowych. Dzięki niej dopasujesz model belki do swojego auta.

wyszukiwarka bagażników rowerowych amos autobagażnik

Bagażnik na dach auta bez relingów.

Istnieją dwa rozwiązania, jeśli chcesz zamontować bagażnik dachowy do auta nie posiadającego relingi. Auto posiadające specjalne otwory montażowe na dachu może mieć zamontowany bagażnik na dach. Gdzie znajdują się wspomniane otwory montażowe? Są umieszczone na czarnej listwie, które poprowadzane są prze całą długość dachu. Najczęściej zakryte są czarnymi okrągłymi zaślepkami. W tych otworach swobodnie można zamontować belki poprzeczne bagażnika dachowego. 

Drugim rozwiązaniem, jeśli chodzi o założenie bagażnika na dach w aucie bez relingów jest montaż belek poprzecznych na krawędzi dachu. W tym przypadku belki zaczepia się o ranty dachu i dokręca je za pomocą specjalnych docisków montażowych. W miejscu, gdzie mniej więcej znajduje się połączenie dachu i otworu na drzwi boczne.

Pamiętaj, aby przy zakupie bagażnika na dach mieć pewność, że dany bagażnik był przeznaczony do konkretnego modelu Twojego auta.

Jak widzisz AMOS to firma, która posiada w swojej ofercie naprawdę szeroki wybór bagażników rowerowych. Jeśli nadal nie jesteś pewny, który model jest dla Ciebie idealny skontaktuj się z naszym działem technicznym, który profesjonalnie dobierze model do Twoich potrzeb.

KONTAKT Z DORADZĄ TECHNICZNYM

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące doboru bagażnika do samochodu skontaktuj się z naszym profesjonalnym doradzcą

Wyświetlanie 1–4 z 118 wyników