Bagażniki

Każdy kierowca w swojej karierze spotyka się z koniecznością transportu swoim samochodem bagażu, który nie mieści się do „kufra”. Rozwiązaniem może być transport w kabinie samochodu, co ogranicza ilość pasażerów i niekorzystnie wpływa na poziom komfortu jazdy i bezpieczeństwa. W przypadku duży gabarytów przewożonego bagażu, np. rower, drabina, itp. przewożenie w kabinie pasażerskiej może okazać się niemożliwe ze względu na rozmiar.
Rozwiązaniem jest wyposażenie swojego samochodu w dodatkowy bagażnik umożliwiający przewóz dodatkowych rzeczy, który nie będzie ograniczał przestrzeni i komfortu podróży kierowcy i pasażerom.
W naszym sklepie znajdują się bagażniki samochodowe umożliwiające transport dodatkowego bagażu.
Bagażniki samochodowe można podzielić na kilka grup:
Bagażniki dachowe – inaczej nazywane bagażnikami bazowymi. Są to bagażniki – belki poprzeczne mocowane do dachu samochodu. W zależności od możliwości montowane na reling, punkty montażowe, lub chwytające za rant dachu.
Bagażniki na hak – Bagażniki montowane na hak holowniczy, występują w kilku wersjach. Najczęściej spotykanymi wersjami to platformy rowerowe, lub bagażniki wieszakowe, sporadycznie dodatkowe boxy.
Bagażniki na klapę – Bagażniki montowane na tylną klapę samochodu. Tego typu bagażniki służą przeważnie do transportu rowerów.