bagażnik na hak Amos

Bagażnik na hak

Jaki bagażnik rowerowy na hak ?

Czy bagażnik na hak to dobre rozwiązanie ?

Bagażnik rowerowy na hak – jaki wybrać ?

Niezależnie od tego, czy na rowerze jeździsz samotnie, czy z całą rodziną, by przewozić bezpiecznie rowery potrzebujesz dobrać odpowiedni bagażnik. Amos w swojej ofercie posiada bagażniki rowerowe dostosowane do większości modelu samochodów. Dobór odpowiedniego bagażnika rowerowego, dopasowanego do modelu samochodu, jest kluczowym elementem wpływającym na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jeżeli bagażnik rowerowy zostanie nieprawidłowo zamontowany, może dojść do sytuacji gdy podczas jazdy rower spadnie z bagażnika powodując realne zagrożenie. Na szczęście istnieje wiele opcji wygodnego i bezpiecznego transportowania rowerów tam, gdzie chcesz.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest bagażnik rowerowy na hak holowniczy. Bardzo często pojawiają się pytania: Jaki bagażnik rowerowy na hak ? Czy bagażnik rowerowy na hak to dobre rozwiązanie ?

Rodzaje bagażników na hak

Bagażniki Amos można podzielić na twa rodzaje:

uchwyt rowerowy na hak, typu wieszak /nożycowy/

bagażnik rowerowy na hak Nożycowy do przewozu 3 rowerów dostępny na stronie

Bagażnik rowerowy nożycowy służy do przewożenia maksymalnie 3 rowerów o łącznej masie do 45kg. Rowery są zawieszane za ramę, mocowane w specjalnie przeznaczonych do tego gniazdach, zamocowanych na wystających pałąkach bagażnika rowerowego. Zamocowane rowery w większości przypadków przysłaniają tylne lampy i tablicę rejestracyjną, dlatego warto wybrać opcję uchwyt rowerowy na hak w komplecie z listwą świetlną. Nawet najmniejsza listwa spełni swoje zadanie. Każda listwa jest wyposażona w ramkę przeznaczoną do zamontowania dodatkowej tablicy rejestracyjnej. Listwę mocuje się za pomocą elastycznych pasków do ostatniego zamontowanego roweru w uchwycie rowerowym. Listwa świetlna jest podłączana do gniazda elektrycznego przyczepy.

platforma rowerowa na hak Amos 4 rowery

Platforma rowerowa na hak

Platforma rowerowa na hak, jest dobierana w zależności od maksymalnej ilości przewożonych rowerów. Występują platformy do przewozu maksymalnie 2, 3, lub 4 rowerów.

Platforma rowerowa posiada oddzielne miejsca przeznaczone do zamontowania poszczególnych rowerów. Rower zostaje przymocowany do platformy za ramę oraz koła, które opierają się w specjalnych zapinanych gniazdach. Wszystkie modele platform firmy Amos posiadają zabezpieczenie przeciw kradzieżowe, oraz  system odchylania platformy z zamocowanymi rowerami. Co znajduje zastosowanie w podróżach długodystansowych, w czasie których nie ma potrzeby demontowania rowerów z bagażnika rowerowego by dostać się do bagażnika samochodu.

Platforma rowerowa służąca do przewozu 2 i 3 rowerów może być obciążana maksymalnie do 45kg, platforma posiadająca możliwość przewozu 4 rowerów może być obciążona do 60kg. Taki bagażnik rowerowy na hak może służyć z powodzeniem do transportu różnych typów i wielkości rowerów, łącznie z rowerami elektrycznymi. Płynna regulacja uchwytów na koła, oraz mocowań ram pozwala dostosować parametry platformy do każdego przewożonego roweru.

Platformy rowerowe podobnie jak uchwyt rowerowy na hak są wyposażone w listwę ze tylnymi lampami, wpinaną w gniazdo przyczepy. Przy zakupie platformy rowerowej rekomendujemy wybór listwy 13-pinowej.

Rodzaje oświetlenia

W zależności od modelu samochodu oraz jego rocznika gniazda elektryczne mogą być 7 pinowe, lub 13 pinowe. By uniknąć problemów z podłączeniem listwy świetlnej, warto zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę 7/13 lub 13/7.

Wybierając bagażnik rowerowy na hak, czy to w wersji nożycowej czy platformy, zapewniamy sobie największy komfort podróży. Największymi zaletami tych konstrukcji jest:

  • szybkość montażu bagażnika rowerowego
  • łatwość instalowania rowerów w bagażniku
  • zmniejszenie oporów powietrza w porównaniu z przewożeniem rowerów na bagażniku dachowym
  • mniejsze spalanie paliwa w porównaniu z przewożeniem rowerów na bagażniku dachowym

Podsumowanie

Wracając do pytań postawionych na początku

Jaki bagażnik rowerowy na hak ?
To zależy czego od bagażnika oczekujesz. Czy będzie służył na szybkie i krótkie wypady, czy na długie podróże w trakcie których będziesz chciał na postojach dostać się do bagażnika samochodu. W pierwszym wypadku uchwyt rowerowy na hak z listwą świetlną będzie dobrym rozwiązaniem. W drugim lepiej sprawdzi się platforma rowerowa. Platforma rowerowa będzie również lepszym rozwiązaniem dla rowerów elektrycznych. Trzeba również pamiętać że tylko na platformie rowerowej możemy przewozić 4 rowery. Za pomocą uchwytu rowerowego możemy przewozić maksymalnie 3 rowery.

Warto wspomnieć że platforma rowerowa może służyć także do przewozu innych rzeczy niż rowery. Po złożeniu pałąka można na niej przewozić np. kosiarkę czy worki z ziemią do ogrodu. Należy pamiętać przy tej okazji by nie przeciążyć platformy, oraz odpowiednio zabezpieczyć ładunek.

Czy bagażnik rowerowy na hak to dobre rozwiązanie ?
Na to pytanie odpowiedź jest znacznie prostsza, w naszej opinii jest to najlepszy wybór.

W naszym sklepie znajdziesz bagażnik rowerowy na hak, spełniający Twoje potrzeby. Nasi specjaliści pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5