Każdy z nas miłośników rowerowych wycieczek spotyka się w pewnym momencie z pewnym problemem? Gdzie wybrać się na kolejną wyprawę? Gdy wszystkie okoliczne trasy rowerowe trasy są już Ci znane warto poszukać nowych tras. Najlepszym rozwiązaniem jest spakowanie swojego roweru do auta i nim udać się w drogę w poszukiwaniu nowych tras. Niezbędny jest do tego odpowiedni bagażnik rowerowy do samochodu. W tym tekście dowiesz się wszystkiego o bagażnikach rowerowych na hak firmy AMOS.

platforma rowerowa na hak Amos 4 rowery

Jak przewozić rowery na haku?

Najważniejsze w przewożeniu rowerów autem jest bezpieczeństwo na drugim miejscu wygoda w użytkowaniu bagażnika rowerowego. Jak to połączyć? Najbardziej polecanym rozwiązaniem przez sklep z bagażnikami AMOS AUTOBAGAŻNIK jest bagażnik rowerowy na hak. Dlaczego? Dzięki niemu przewieziesz od 2 do 4 rowerów bezpiecznie i wygodnie. Bagażnik rowerowy na hak inaczej zwany platformom rowerową to rozwiązanie gwarantujące max bezpieczeństwa i wygody. Rowery umieszczone są na platformie ze specjalnymi zapięciami dzięki czemu nie ma możliwości, aby spadły. Przewaga bagażnika na hak nad bagażnikami na dach jest taka, że nie musisz wysilać się, aby wrzucić rower na wysoki dach swojego samochodu.

Czy bagażnik rowerowy jest bezpieczny?

Odpowiedź może być tylko jedna. Bagażnik rowerowy na hak jest bardzo bezpieczny. Bagażnik na hak marki AMOS posiada listwy świetlne, które są wymagana w Polskim prawie drogowym. Rowery schowane są za autem, dlatego nie zaburzają aerodynamiki pojazdu i nawet przy dużych prędkościach i bocznym wietrze nie odczujesz jego obecności na swoim aucie. Bagażnik rowerowy na hak AMOS GIRO posiada nie tylko zabezpieczenie przed kradzieżą całej platformy, ale również posiada system antykradzieżowy pojedynczych rowerów. Tego typu bagażnik, również jest bardzo bezpieczny dla karoserii Twojego auta. Rowery są w znacznej odległości od auta, więc przy prawidłowym montażu nie ma możliwości, aby rowery obiły auto.

Jaki bagażnik na rower na hak?

Sklep AUTOBAGAŻNIK.PL w swoim asortymencie posiada bagażniki rowerowe na hak w wielu wariantach. Jednak, aby pomóc w wyborze najlepszego bagażnika, nasi specjaliści zgodnie stwierdzili, że naszym klejnotem w koronie, jeśli chodzi o bagażniki AMOS jest bagażnik na hak AMOS GIRO. Model ten dostępny jest w 3 wariantach, jeśli chodzi o ilość rowerów możliwych do przewiezienia, od 2 do 4 rowerów oraz dwa warianty, jeśli chodzi o obsługę tablicy świetlnej 7-pin i 13-pin. Model ten posiada funkcję odchyłu dzięki czemu dostanie się do bagażnika jest możliwe bez ściągania rowerów z bagażnika. Dodatkowo model ten posiada dwa systemy antykradzieżowe.

Czy bagażnik na hak trzeba rejestrować?

W świetle Polskiego prawa drogowego nie ma konieczności rejestrowania bagażnika na hak. Natomiast ze względu na to, że bagażnik na hak jak i same rowery zasłaniają tablicę rejestracyjną konieczne jest wyrobienie 3 tablicy rejestracyjnej i umieszczenie jej w miejscu do tego przeznaczonym na platformie rowerowej. Wydawałoby się, że najprostszym sposobem jest przełożenie tablicy, rozwiązanie to w świetle Polskiego prawa nie jest do końca legalne i dlatego najlepszym sposobem będzie wyrobienie 3 tablicy rejestracyjnej.

Ile można jechać z bagażnikiem rowerowym na haku?

Polskie prawo drogowe nie uwzględnia tego typu nakazów. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie specyfikacji danego modelu bagażnika rowerowego na hak i dostosowanie prędkości jazdy z tą jaką zaleca producent. Zwykle jest to około 130/140 km/h natomiast trzeba wziąć pod uwagę wszystkie aspekty związane z rodzajem nawierzchni i aktualnie panującymi warunkami pogodowymi. Sam bagażnik nie wytwarza bardzo dużego oporu aerodynamicznego z tego względu, że jest umieszczony zaraz za samochodem. Ważne jest dostosowanie prędkości do nawierzchni, aby nie przesadzaj z prędkością na wyboistych i nierównych drogach.

Czy bagażnik rowerowy na hak musi mieć homologację?

Według Polskiego prawa drogowego bagażnik na hak musi posiadać homologację. Dodatkowa tablica rejestracyjna i światła również są wymagane. Bagażniki rowerowe na hak AMOS, które można kupić w sklepie AUTOBAGAŻNIK.PL posiadają wszystkie wymagane uprawnienia, aby móc bezpiecznie i leganie przewozić rowery swoim autem. Dodatkowo posiadają Certyfikat TÜV GS.

Ile kosztuje bagażnik rowerowy na hak?

Poniżej przedstawiamy obecną cenę bagażników rowerowych na hak Polskiego producenta AMOS, które można zakupić w sklepie internetowym AUTOBAGAŻNIK.PL

Bagażnik rowerowy na hak na 4 rowery AMOS GIRO 4