Jesteś pasjonatem rowerowych wycieczek? Znudziły Cię okoliczne trasy i chcesz poznać odleglejsze tereny? A może wędkujesz i chcesz przemieszać się z własną łódką? Niezależnie od tego, co chcesz przewieźć, musisz się odpowiednio do tego przygotować. Planujesz zakup bagażnika dachowego i nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Rozwiejemy Twoje wątpliwości! Dowiedz się, w jaki sposób możesz przewieźć potrzebne Ci akcesoria na dachu swojego samochodu.

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści. Jednak niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem rowerowych wycieczek, amatorem wędkowania lub uprawiasz sporty zimowe, prędzej czy później będziesz musiał przetransportować swój sprzęt. Łódka, rower lub narty nie zmieszczą się bagażniku, dlatego warto wyposażyć swój samochód w bagażnik dachowy.

A może lubisz wspólne wyjazdy z rodziną lub przyjaciółmi? Dodatkowa przestrzeń do przewozu Waszych bagaży z pewnością Ci się przyda. Spraw, aby nic nie stało na przeszkodzie, abyś realizował swoje pasje, gdziekolwiek zechcesz. Pamiętaj jednak, że aby wybrać odpowiedni rodzaj bagażnika, musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Poniższy tekst pomoże Ci w wyborze bagażnika dachowego do swojego samochodu.

Jaki bagażnik dachowy wybrać?

Łapa bagażnika dachowego, element dostępny na stronie autobagaznik.pl

Jeśli zależy Ci na przewiezieniu Twojego sprzętu na dachu samochodu, musisz przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Warto wybrać bagażnik sprawdzonej i rzetelnej firmy. Bagażniki dachowe Amos, pozwolą Ci przetransportować rower, łódkę, narty bądź inny sprzęt sportowy w stabilny i bezpieczny sposób. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia nie tylko rzeczy na dachu, ale także swojego samochodu. Tylko w ten sposób będziesz mógł cieszyć się z podróży bez żadnych obaw o Twoje rzeczy. Zastanawiasz się, jak wybrać bagażnik dachowy? Kluczowe znaczenie mają tu, przede wszystkim samochód, na jakim chcesz ten bagażnik zamontować oraz sprzęt, który chcesz przewozić. Bagażniki różnią się między sobą nie tylko sposobem montażu, ale także dopuszczalnym obciążeniem. Inny wybierzesz do przewożenia dodatkowego bagażu, a inny do transportu rowerów. Warto także pamiętać, że bagażnik zawsze powinien być dobrany do konkretnego modelu auta.

KONTAKT Z DORADCĄ TECHNICZNYM

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące doboru bagażnika do samochodu skontaktuj się z naszym profesjonalnym doradcą

Rodzaje bagażników dachowych.

Podstawową kwestią, która różni bagażniki dachowe od siebie to sposób ich montażu. To, na jaki się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od auta, jakim będziesz przewoził sprzęt. Możesz wybrać bagażnik dachowy amos na relingi, jeśli Twoje auto je posiada. Jeśli samochód nie posiada relingów, bagażnik Amos będzie miał inny system mocowania. Najbardziej popularne sposoby mocowania bagażników dachowych w autach bez relingów to mocowanie do krawędzi dachu. Przy takim montażu należy zwrócić szczególną uwagę na uszczelki drzwiowe, które mogą być podatne na odkształcenie. Aby tego uniknąć, warto zastosować odpowiednie preparaty. Sprawa jest o wiele łatwiejsza, jeśli Twoje auto wyposażone jest w punkty montażowe, tzw. fix pointy. Wystarczy wtedy wybrać odpowiedni bagażnik, który z łatwością zamontujesz w przygotowanych przez producenta samochodu miejscach. Teraz możesz podróżować bez ograniczeń.

Dodatkowa przestrzeń w Twoim samochodzie dzięki bagażnikowi na dach Amos

Na szczególną uwagę zasługują bagażniki dachowe typu box. To dzięki nim możesz zyskać dodatkową przestrzeń, aby móc bezpiecznie przewieźć swoje bagaże lub niewielki sprzęt. Jeśli podróżujesz z rodziną, a szczególnie z małymi dziećmi, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele rzeczy musisz ze sobą zabrać. Kiedy pojemność bagażnika w Twoim aucie okazuje się być niewystarczająca, warto zastanowić się nad kupnem bagażnika dachowego typu box. Dzięki niemu zyskasz dodatkową przestrzeń, w której będziesz mógł spakować wszystkie potrzebne Ci akcesoria. Niezależnie od tego, czy planujesz przewieźć dodatkowy bagaż, czy sportowy sprzęt, postaw na jakość bagażnika. Tylko w boxie od sprawdzonego producenta Twoje rzeczy będą bezpieczne. Amos bagażniki to trwałe materiały, solidne wykonanie i setki zadowolonych klientów na całym świecie. Różne pojemności boxów oraz fakt, że występują w różnych kolorach, sprawia, że możesz idealnie dopasować bagażnik do swojego auta.

Dzięki szerokiemu wyborowi bagażników dachowych możesz spełniać swoje marzenia, gdziekolwiek zechcesz. Podróże z przyjaciółmi lub rodziną, rowerowe wycieczki w gronie najbliższych, uprawianie zimowych sportów lub wędkowanie, to wszystko i wiele więcej jest na wyciągnięcie Twojej ręki, a dzięki dodatkowej przestrzeni w aucie możesz przemieszczać się ze swoim sprzętem.