Amos Tytan 4 plus instrukcja montażu

Platforma na hak Amos Tytan 4 plus instrukcja montażu

Platforma na hak firmy Amos przeznaczona do transportu maksymalnie 4 rowerów.

Bagażnik jest dostarczany w elementach do samodzielnego montażu. W pudełku znajdują się elementy niezbędne do poprawnego montazu platformy, łącznie z niezbędnymi kluczami. Wszystkie podzespoły są zabezpieczne przed uszkodzeniami w trakcie transportu.
W pudełku znajduje się papierowa instrukcja wskazująca kolejne kroki do poprawnego zmontowania platformy.

Zawartość pudełka

 

Mocowanie belek do podstawy

Amos tytan 4 plus instrukcja obsługi - krok 01 - montaż belekBelki są mocowane do podstawy za pomocą śrub  z główką na klucz imbus. Dodatkowo do każde mocowanie należy wyposażyć w dwie podkładki pod główkę śruby, oraz pod nakrętkę.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na umiejscowienie otworów na belkach do mocowania pałąka, oraz blokad. Wszystkie otwory powinny być po tej samej stronie. Jak na rysunku.

Mocowanie Pałąków do podstawy

 

Amos tytan 4 plus instrukcja obsługi - krok 02 - montaż pałąków i blokadPlatforma rowerowa Amos Tytan 4 plus posiada dwa pałąki wyposażone w gumowe elementy z zaczepami na paski mocujące ramy rowerów do platformy. Paski mocujące ramy rowerów do pałąka mają klamry zabezpieczone gumową osłoną. W komplecie znajdują się cztery takie paski. Pałąki platformy są niezależne i służą do mocowania ram rowerów które są transportowane. Pałąki są mocowane do podstawy za pomocą śrub  z główką na klucz imbus, długość śrub to 80mm /8cm/ – najdłuższe śruby w komplecie.
Pomiędzy pałąk a belkę należy zamontować plastikową tulejkę. Podobnie jak w poprzednim kroku, każde mocowanie należy wyposażyć w dwie podkładki pod główkę śruby, oraz pod nakrętkę.

Blokada Pałąka mocowana jest:

 

  • do belek za pomocą śruby M8x45 z łebkiem sześciokątnym długości 45 mm. Podkładki należy nałożyć pomiędzy wszystkimi elementami – łepek / belka-blokada / nakrętka. Nakrętka samokontrująca
  • do pałąka za pomocą śruby blokującej z okrągłym łepkiem. Podkładki należy nałożyć pomiędzy elementami – belka-blokada / motylek. Motylek z nakrętką. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty sposób istnieje możliwość zwolnienia blokady i złożenia pałąków.

Amos tytan 4 plus instrukcja obsługi - krok 02 - montaż pałąków i blokad
Otrzymujemy wówczas płaską powierzchnię którą można wykorzystać do przewozu innych rzeczy. Po złożeniu pałąków platforma rowerowa zajmuje mniej miejsca. Łatwiej ją przechowywać w momencie gdy nie jest używana.

Mocowanie blokad uchyłu

  Amos tytan 4 plus instrukcja obsługi - krok 03 - montaż blokad uchyłuNa belce pierwszej od strony uchwytu na hak mocowane są zabezpieczenia pozwalające na uchylanie bagażnika rowerowego z zamontowanymi rowerami. Blokady uchyłu montowane są po prawej i lewej stronie pierwszej belki. Należ zwrócić uwagę na montaż blokad po właściwych stronach. Na elemencie są naniesione oznaczenia L – lewy P – prawy. Po założeniu i skręceniu blokad, platforma nie będzie się uchylała. By można było ją uchylić należy zwolnić blokady poprzez odkręcenie gałki i przekręcenie elementów trzymających podstawę platformy rowerowej, umożliwiając uchył belek.

Mocowanie podstawy koła

Amos tytan 4 plus instrukcja obsługi - krok 03 - montaż podstawy koła Podstawy pod koła należy zamontować na każdej belce. Montaż należy przeprowadzić w następującej kolejności:
  • rozpocząć od przewleczenia paska parcianego przez otwory w podstawie koła, tak jak widać na rysunku. Przy nawlekaniu należy dopasować ułożenie paska wg własnych preferencji i wygody
  • nasunąć podstawę koła z nawleczonym paskiem na belkę platformy rowerowej. Należy to zrobić tak by w pierwszej kolejności został wsunięty uchwyt z paskiem a potem uchwyt mocujący.
Za pomocą blokady motylkowej można dopasować rozmieszczenie podstaw kół by pasowały do transportowanych rowerów.

Mocowanie listwy świetlnej z ramką na dodatkową rejestrację

Amos tytan 4 plus instrukcja obsługi - krok 05 - montaż listwy świetlnej z ramką na rejestracjęOstatnim elementem który należy przymocować to listwa świetlna wyposażona w ramkę do zamocowania dodatkowej rejestracji. Listwa jest w całości złożona i wymaga tylko przykręcenia do platformy rowerowej. Realizuje się to za pomocą dwóch śrub z podkładkami. W komplecie znajdują się opaski którymi należy przymocować ułożony kabel listwy w taki sposób by nie odstawał od platformy rowerowej.
W zależności od wybranej opcji listwa będzie posiadała 7 lub 13 pinów, za pomocą której będzie można podłączyć listwę do instalacji samochodu. W przypadku gdy listwa posiada wtyk 13 pin natomiast gniazdo elektryczne w samochodzie 7 pin, należy zastosować przejściówkę 13/7. Analogicznie w przeciwnym przypadku będzie przejściówka 7/13.