Bagażnik rowerowy na tylną klapę wady i zalety

Bagażniki rowerowe montowane na tylną klapę samochodu to bardzo popularne rozwiązanie jeśli chodzi o transport rowerów na większe odległości.

Zaletą takiego montażu jest bez wątpienia bezpieczeństwo własne jak i innych użytkowników drogi ponieważ rowery nie wystają mocno za obrys samochodu i ładunek nie zmniejsza komfortu jazdy.

Bagażniki rowerowe na tylną klapę to idealna alternatywa dla kierowców posiadających auta bez haka holowniczego.

Bagażniki rowerowe na tylną klapę auta, zawdzięczają swą popularność niskiej cenie w stosunku do dużej uniwersalności. Miłośnicy rowerów, którzy szukają ekonomicznego bagażnika, najczęściej skłaniają się do zakupu właśnie bagażników na klapę przez ich niewygórowaną cenę i możliwość przewiezienia aż 3 rowerów.

Montaż rowerów na tego typu bagażniku jest bardzo prosta. W przeciwieństwie do uchwytów dachowych, rower musimy podnieść na nieznaczną wysokość co ułatwia w dużej mierze montaż. Niewielki wymiar i niska waga pozwala na łatwe przechowywanie uchwytu rowerowego kiedy akurat nie jest zamontowany na tylnej klapie auta.

Dużą zaletą przewożenia rowerów na tylnej klapie auta jest oszczędność miejsca na dachu, pozwala to na zamontowanie dodatkowych uchwytów rowerowych na dach jak i boxów dachowych, co daje nam ogromne możliwości przewożenia dodatkowych przedmiotów właśnie na dachu auta.